מערך התרפיות בבית הספר

אל התרפיות מגיעים ילדים לבקשת ההורים או בהפניה של מחנכ/ת הכיתה. התרפיות משולמות ע"י ההורים ומסובסדות על ידי בית הספר. את מערך התרפיות מרכזת מיכל קרני.


על ביבליותרפיה / מיכל קרני

ביבליותרפיה הינה שיטת טיפול רגשי השייכת למשפחת הטיפול הרגשי בהבעה ויצירה.

התרפיות משתמשות בתיווך אומנותי כדי לגעת בנפש. הביבליותרפיה עושה שימוש במילה המדוברת או הכתובה , המסופרת או המושרת כמתווך האומנותי.

אם נביט על חיינו נראה שהם בנויים מסיפורים. הסיפורים הללו שאנו מוקפים בהם ושאנו מספרים לאחרים ולעצמנו הם המבע של תפיסתנו את העולם ואת עצמנו בתוכו. בדרכים שונות במפגשנו אט אט נתקרב לסיפור האישי ונוכל להביט בו מחדש, לחשוב אותו ,להבינו ולמצוא יחד דרכים כדי להיטיב את חווית חיינו. עם כל ילד העבודה שונה: יש שנכתוב סיפורים, יש שנצייר ונשוחח, יש שנעבוד עם קלפים שונים. יש שאביא טקסטים חיצונים כשירים וסיפורים ויש שהילד יצור את הטקסטים השונים מתוך עצמו. לעתים אני מוסיפה עבודה מסוג שונה: CBT הינה שיטת טיפול קוגנטיבי ביהביוריסטי- זו שיטת טיפול ישירה יותר וממוקדת מטרה, שיעודה להביא להקלה מהירה בעיתות משבר, קושי וכאב.

אני מתאימה את הדרך בה אני בוחרת לילד ולסיפור שלו.  טיפול זה מתאים לסוגי מצבים רבים ומגוונים- מהתמודדות הילד בחוויית הקשר שלו עם העולם החיצוני לו, בהקשרים אינטימיים במסגרת המשפחה או בהקשרים חברתיים יותר, ועד להתמודדויות של הילד בחוויית הקשר שלו עם עצמו - חיזוק הביטחון העצמי ,חרדות ותפיסות המכבידות עליו את חייו, דבר הנותן ביטויו גם החוצה במעגלים המקיפים אותו.


ליווי הורים / ענבר טל

לאורך השנים אנו מתנסים ורואים כי לעתים קרובות תהליך אמיתי וכנה של ההורים עצמם, ללא הילד, מוביל לשינויים דרמטיים אצל הילדים ופתירת קשיים מהותיים. לשמחתנו אנו בקשר עם ענבר טל, גננת וולדורף וותיקה בקדרון, יועצת ביוגרפית שמלווה הורים. ענבר מציעה תהליכים קצרי טווח סביב נושא או קושי מסוימים כשההתמקדות היא בהורות. התהליך הוא הזדמנות לריפוי ולשינוי דפוסים. המפגשים מתקיימים אצל ענבר בקדרון. טלפון: 054-4769067